آموزش فروشگاه‌های همکار

اصول بسته بندی آثار هنری

آموزش حرفه ای در هلدینگ هنر ایرانیان

اصول صحیح بسته‌بندی کالا و آثار هنری برای ارسال به خریداران

بسته بندی تخصصی آثار هنری برای ارسال بین المللی

برای بسته ‌بندی آثار و کالاها جهت ارسال آن ‌ها به مشتریان عزیز نکات و قوانینی وجود دارد. که قطعا باعث افزایش رضایت مندی مشتریان و کاهش تخریب آثار و عودت احتمالی خواهد شد.

یکی از مهمترین دلایل بسته‌بندی مناسب، جلوگیری از آسیب دیدن کالا قبل از رسیدن به دست مشتری و ایجاد یک تجربه‌ی خرید لذت‌بخش و راضی‌کننده برای آنها است.

در این مقاله سعی کردیم براساس استانداردهای جهانی، دستورالعمل‌های بسته‌بندی محصولات در گروه‌های کالایی مختلف را در اختیار شما قرار دهیم.

بسته بندی تخصصی آثار هنری برای ارسال بین المللی

آثار گرانبهای کوچک

بسته بندی تخصصی آثار هنری برای ارسال بین المللی

هرکالای گرانبهایی که می تواند بر اثر پارگی، گرد و خاک یا مایعات آسیب ببیند، باید طبق این دستورالعمل بسته بندی شود. جواهرات، سنگ های قیمتی و آثار ظریف و کوچک می بایست در جعبه مهر و موم شده با اندازه مناسب بسته بندی شوند تا از هر گونه آسیب دیدگی در حین فرآیند پردازش در امان باشند. توجه فرمایید که در صورت مهر و موم بودن بسته کالا، مسئولیت کم و کسر بودن، تقلبی بودن، خالی بودن محتویات جعبه با فروشنده خواهد بود.

همچنین با توجه به استفاده از امکان ارسال توسط فروشنده در هلدینگ هنر ایرانیان به شما پیشنهاد می شود :

هر کالایی که بزرگترین وجه آن کمتر از ۵ سانتی متر است باید در یک کیسه‌ی زیپ‎دار بسته‌بندی شود تا از آسیب‌دیدگی و گم شدن کالا جلوگیری شود. این کار از آسیب‌دیدگی آنها با پارگی، کثیفی یا ریختن مایعات در طول فرآیند ارسال جلوگیری می‌کند.

این کالاها را می بایست در کیسه های مهر و موم شده شفاف قرار داده یا شیرینک کنید. نباید کالا را با فشار در یک کیسه ای که خیلی کوچکتر است جا داد والبته کیسه نباید چند سایز بزرگتر از ابعاد کالا باشد.

بسته بندی تخصصی آثار هنری برای ارسال بین المللی

جعبه های استاندارد کالا

بسته بندی تخصصی آثار هنری برای ارسال بین المللی

جعبه مقوایی یا کیف بهتر است کمی بزرگتر از کالا باشند.

جعبه هایی که جنسی دارند که به راحتی تمیز می شوند، نیازی به بسته بندی ندارند. در این حالت جعبه مقوایی هم کفایت می کند.

جعبه های پارچه ای که در مقابل گردوغبار و پارگی حساس هستند باید در یک کیف یا جعبه قرار داده شده و بارکد آنها خوانا و قابل مشاهده باشد.

جعبه های مقوایی برای جعبه آثار گرانبها باید به اندازه کافی محکم باشند یا به گونه ای تحکیم شوند که جعبه از داخل آنها لیز نخورد .

محصولات تیز، دارای یک لبه یا نوک تیز هستند و در صورتی‌که بدون حفاظ لازم بسته‌بندی شده باشند، ممکن است خطراتی را برای مشتریانی که آنها را دریافت می‌کنند ایجاد نمایند. کالاهای تیز باید به‌صورتی بسته‌بندی شوند که لبه یا نوک تیز آنها به هنگام ارسال به مشتری در معرض تماس قرار نگرفته و خطری ایجاد نکند.

پلاستیک حباب دار می بایست لبه تیز را کاملاً پوشانده و به گونه ای به دور کالا با چسب بسته شود که از داخل آن سر نخورده و یا آنقدر محکم نباشد که پلاستیک را سوراخ کند. محصولات تیز، بدون پلاستیک حباب دار و صرفاً با یک پوشش پلاستیکی یا کارتنی که به راحتی سوراخ می شود، بسته بندی شده باشد. مگر اینکه پوشش از پلاستیک سخت و بادوام باشد.
اطمینان حاصل کنید که بسته بندی کاملاً بخش های تیز را پوشانده باشد.

کالاهای شکستنی و یا با مکان پارگی باید به ‌صورتی بسته‌بندی شوند که در طول فرآیند ارسال برای مشتری مخاطرات ایمنی ایجاد نکنند. کالاهای شکستی باید در یک جعبه‌ی محکم بسته‌بندی شده یا کاملاً با پلاستیک حباب‌دار پوشانده شوند تا امکان شکستگی وجود نداشته باشد.

کالاهای شکستی را حتماً در یک کارتن قرار داده تا مطمئن باشیم که هیچ یک در صورت شکستگی، پخش نمی شوند.

بسته بندی تخصصی آثار هنری برای ارسال بین المللی

پیشنهاد بسیار کاربردی ما برای ارسال آثار به مشتریان و علاقه مندان عزیز، استفاده از بهترین روش های حمل و نقل می باشد تا کمترین ریسک برای نقص در اثر در هنگام ارسال صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *